Felvételi eljárás

A Budapesti Divatiskola minden évben kétszer hirdet felvételi beszélgetést az iskolában folyó képzésekre.

2020-ban ezek a dátumok a következők:

“Rendes” júniusi felvételi:

• 2020. június 26. péntek
    • Divattervező 14:00 óra
    • Stylist képzés   15:00 óra
    • Divat szabó, Női és férfi szabó képzés   16:00 óra

Augusztusi pótfelvételi a megmaradt helyekre:

• 2020. augusztus 7. péntek
    • Divattervező képzés (rajzi felvételivel) 10:00 óra
    • Stylist képzés    14:00 óra
    • Jelmezkivitelező képzés 14:00 óra
    • Divat szabó, Női és férfi szabó képzés   15:00 óra

Tudnivalók a felvételihez:

A Járványhelyzetre való tekintettel szeretnénk megkérni mindenkit, hogy a komoly szándékú jelentkezők kérjenek időpontot, hogy ezzel is leredukáljuk a nagylétszámú várakozókat!

DIVAT- ÉS STÍLUSTERVEZŐ

Felvétel feltétele: Érettségi bizonyítvány, rajzkészség

• Érettségi bizonyítvány
  • Legalább 5 db divatterv (A/4-es méretben)
  • Legalább 5 db természet utáni tanulmány (A/2-es vagy A/3-as méretben) tetszőleges technikával, a rajzok eredeti tárgy alapján készülhetnek (vagyis ne fotó alapján és ne fejből rajzoljon)
  • Korábbi kész munkák, ha van ilyen (nem kötelező!)
  • 5000 forint eljárási díj (készpénz), mely beiratkozás esetén az első félév tandíjából levonásra kerül.

DIVAT SZABÓ NŐI ÉS FÉRFI SZABÓ KÉPZÉS

Felvétel feltétele: Érettségi bizonyítvány

A felvételi beszélgetés során megbizonyosodunk a jelentkező szakma iránti elkötelezettségéről. Megkérdezzük, van-e a jelentkezőnek bármilyen szakmai tapasztalata már, voltak-e korábbi próbálkozásai varrás terén.

• Érettségi bizonyítvány
  • Korábbi munkák, ha van ilyen (nem kötelező!)

STYLIST KÉPZÉS

Egyéves képzés, a sikeresen végzők a Budapesti Divatiskola tanusítványát kapják meg.

Felvétel feltétele: Érettségi bizonyítvány

A felvételi beszélgetés során megbizonyosodunk a jelentkező divatszakma iránti érzékenységéről és elkötelezettségéről. Megkérdezzük, van-e a jelentkezőnek bármilyen tapasztalata már, voltak-e korábbi próbálkozásai a divatszakmában.

• Érettségi bizonyítvány

Igény szerint valamennyi képzésünkre biztosítunk részletfizetési kedvezményt!

Ha bármilyen további kérdése van, kéren hívjon minket a +36 1 3189841 -es telefonszámon vagy írjon az info <kukac> divatiskola <pont> hu e-mail címre.