Stylist-képzés

A Budapesti Divatiskola 2018. februárjában KERESZTFÉLÉVES, stylist oklevelet adó képzésére olyan jelentkezőket várunk,

gulyásniki3• akik professzionális szintre akarják fejleszteni stílusérzéküket,

• akik érdeklődnek a divat iránt és elhivatottságot éreznek, hogy meghatározzák azt mások számára,

• akik már most is nagy figyelmet fordítanak megjelenésükre és figyelik a körülöttük élők öltözködését,

• akiknek véleménye van a divatról és az öltözködésről,

• akik szeretnének egy csapatban dolgozni tervezőkkel, fodrászokkal, sminkesekkel, fotósokkal,

• akik szeretik a kihívásokat, szeretnének új ismereteket elsajátítani és nem félnek az újdonságoktól.

A képzés díja 220. 000 forint/félév + vizsgadíj.

Igény szerint valamennyi képzésünkre biztosítunk részletfizetési kedvezményt!

Az oktatás februártól januárig 2 hétköznap délután 17:30 és 20:30 óra között és/vagy SZOMBATI napon, 9:30-tól 16:00-ig tart.

A tanév szakmai vizsgával zárul, melynek letételével a vizsgázók a Budapesti Divatiskola stylist végzettségét igazoló oklevelét kapják.

Jelentkezés: FOLYAMATOSAN
Indul: 2018. FEBRUÁR

A jelentkezéshez KATTINTSON IDE!

matécsaági

TANTÁRGYAK:

Alkati sajátosságok
Anyagismeret, áruismeret
Divatfotózás
Divatpszichológia
Egyéniség és stílusismeret
Frizura és make-up
Kommunikáció
Média-ismeret
Stylist ismeretek/ elmélet
Stylist gyakorlat
Viselettörténet

stílustervező (stylist) általában személyeket öltöztet a megbeszélt alkalomhoz, megfelelő stílusban, attól függően, hogy a megbízó a megjelenésével mit akar kifejezni, képviselni.

Stylistok dolgoznak divatfotózásnál és a médiában. A tervezői és a stylist munkához nagyfokú kreativitásra, és empátiára van szükség. A stylistnak jó emberismerettel és jó kommunikációs készséggel kell bírnia. Korszerű műveltségre és a művészeti ágak ismeretére van szüksége.
Ismernie kell a kor divatirányzatait – nemcsak az öltözködésben – de a ruházatnál, az új alapanyagokat, szín- és formatrendeket.

A piaci igényekhez igazodva az elméleti és gyakorlati ismeretek átfogó szemléletét, tudását adják át oktatóink, akik szakterületük kiváló művelői, így diákjaink a legmegfelelőbb személyektől leshetik el a szakmai alapokat. Az anyagismereti, divattörténeti, vizuális képzés mellett számos, a médiában ismert és aktív vendégelőadó nyújt majd segítséget tanulmányaikban hallgatóinknak. Divat- és öltözéktervezőkkel, stylistokkal, divatszerkesztőkkel, sminkesekkel, hajszobrászokkal és fotográfusokkal együttműködni, több szempontot megismerni és elsajátítani – ez a komplex képzés lényege. Így az elmélet és a gyakorlat olyan egységet alkot, melyre korábban egyetlen képzés sem tudott lehetőséget biztosítani.

A képzés során kapott ismeretek és gyakorlatok után végzettségüknek megfelelően személyi stylistként, stílustanácsadóként, divat- és reklámfotózáson, divatújságoknál, valamint a médiában helyezkedhetnek el.

bdi2