Képzéseink

Divat-stílustervező

Iskolarendszerű oktatás, EMELT SZÍNTŰ kétéves művészeti képzés ESTI munkarendben.
A szakképesítés OKJ száma: 54 211 02

Felvétel feltétele: Érettségi bizonyítvány, rajzkészség.

A felvételi beszélgetésre a jelentkező hozza magával az Érettségi Bizonyítványát és egy évnél nem régebben készült munkáiból:
– 5 db Divattervet (A/4-es méretben), vagy ha van kivitelezett modellje
– 5 db Természet utáni tanulmányt (A/2-es vagy A/3-as méretben) tetszőleges technikával, a rajzok eredeti tárgy alapján készülhetnek (vagyis ne fotó alapján és ne fejből rajzoljon).

Korhatár: alsó korhatár 18 év, felső korhatár nincs.

Alapítványi hozzájárulás: 220.000 Ft / félév + 5000 anyaghozzájárulás.

(A hozzájárulás nem tartalmazza a második év végi vizsgadíj összegét és az év végi vizsgabemutató árát sem!)

Igény szerint valamennyi képzésünkre biztosítunk részletfizetési kedvezményt!

Tantárgyak:

– rajzi kurzusok
– színtan
– anyagismeret
– művészet-, és viselettörténet
– népművészet
– szerkesztés, modellezés
– varrás
– tervezői modulok iparművész tervezőtanárokkal
– kommunikáció
– jog
– marketing és vállalkozási ismeretek
stb.

Juttatásokdiákigazolvány, 20 éves korig, kollégiumi szállás, ellátással.
Sikeres záróvizsga esetén állami bizonyítvány és EUROPASS bizonyítvány (külön igényelhető és kiállítási díjhoz kötött).

Jelentkezés: FOLYAMATOSAN.
Indul: 2017. szeptemberében.

Jelentkezéshez KATTINTSON IDE!

Az oktatás menete: heti három nap elfoglaltság. A 2017/18-as tanévben az első évfolyamnak kedden, szerdán és csütörtökön 16:30 – 20:00 óráig tart az iskolai oktatás.

Vizsgák:
IMG_4600A tantárgyak szóbeli valamint gyakorlati vizsgával zárulnak. Minden év végén nyilvános vizsgabemutatón adnak számot tudásukról a hallgatók. A sikeresen vizsgázók állami bizonyítványt kapnak DIVAT- ÉS STÍLUSTERVEZŐ végzettségről.

Célunk, hogy hallgatóink tanulmányaik során megszerezzék az öltözködéssel, és a stílustervezéssel kapcsolatos szakmai ismereteket; az egyre összetettebb feladatok elvégzésével eljussanak a különböző kollekciók megtervezésétől, a kivitelezésen keresztül, a divatbemutató megszervezéséig.

“A tervező feladata, hogy megérezze a divat változását, amit egy elefántcsont toronyból nem lehet.”
(Tom Ford)

Fotó: FeCsa