Divattervező, Jelmez-díszlettervező képzés

Divattervező, Jelmez- és díszlettervező

Indulás: 2025. szeptember!

Iskolarendszerű oktatás, EMELT SZÍNTŰ kétéves művészeti képzés ESTI munkarendben.
SzakmaJegyzék alapján
(Száma: 5 0212 16 02)

Felvétel feltétele: Érettségi bizonyítvány, rajzkészség, egészségügyi alkalmassági.

A felvételi beszélgetésre a jelentkező hozza magával az Érettségi Bizonyítványát és egy évnél nem régebben készült munkáiból:
– 5 db Divattervet (A/4-es méretben), vagy ha van kivitelezett modellje
– 5 db Természet utáni tanulmányt (A/2-es vagy A/3-as méretben) tetszőleges technikával, a rajzok eredeti tárgy alapján készülhetnek (vagyis ne fotó alapján és ne fejből rajzoljon).

Korhatár: alsó korhatár 18 év, felső korhatár nincs.

Alapítványi hozzájárulás: 370.000 Ft / félév (a képzés összesen 4 félévből áll) + anyagköltség:  15 000 forint/ tanév

Az alapítványi hozzájárulás tartalmazza az ágazati alapvizsga díját.

Az alapítványi hozzájárulás nem tartalmazza a második év végi szakvizsga díjának összegét és az év végi vizsgabemutató árát sem, amennyiben az osztály szeretne bemutatót szervezni!

Igény szerint valamennyi képzésünkre biztosítunk részletfizetési kedvezményt!

Ezen felül, a Diákhitel központból is lehet hitelt igényelni erre a szakképzésünkre.

IMG_4631

A képzés első félévében együtt halad mindkét szakirány. A félév végi ágazati alapvizsga letétele után válik ketté a két szakma. (Divattervező és Jelmez- és díszlettervező)

Divattervező képzés tantárgyai:
– rajzi kurzusok, szabadkézi ábrázolás, emberábrázolás, kroki, drapéria
– színtan, formák kialakítása, hatása, összehangolása
– anyagismeret
– művészettörténet és viselettörténet
– szabásminta szerkesztés, modellezés
– varrás, kivitelezési folyamatok, munkavédelem
– stílusismeret, tervezési alapismeretek, további tervezői modulok iparművész tervezőtanárokkal
– brandépítés, jog, vállalkozási ismeretek
– digitális szakmai ismeretek
stb.

Jelmez- és díszlettervező képzés tantárgyai:
– művészettörténet és viselettörténet
– rajzi gyakorlatok, szabadkézi ábrázolás
– anyagismeret
– drámatörténet
– színház- és filmtörténet
– bútor- és tárgytörténet
– munkavédelem
– tervezési alapismeretek, tervezési gyakorlatok
– díszletkivitelezési ismeretek
– színháztechnikai ismeretek
– digitális szakmai ismeretek
stb.

IMG_4646

Sikeres vizsga esetén állami bizonyítvány.

Tervezett indulás: 2025. szeptember (Divattervező szakirány!)

Jelentkezés folyamatosan, jelentkezéshez KATTINTSON IDE!

Az oktatás menete: heti három nap elfoglaltság. Az első évfolyamnak hétfőn, kedden és szerdán 17:00 – 20:30 óráig tart az iskolai oktatás.

Vizsgák:
IMG_4600A tantárgyak szóbeli, írásbeli és/vagy gyakorlati vizsgával zárulnak.
A sikeresen vizsgázók állami bizonyítványt kapnak DIVATTERVEZŐ vagy JELMEZ- ÉS DÍSZLETTERVEZŐ végzettségről.

Célunk, hogy hallgatóink tanulmányaik során megszerezzék az öltözködéssel, és a stílustervezéssel kapcsolatos szakmai ismereteket; az egyre összetettebb feladatok elvégzésével eljussanak a különböző kollekciók megtervezésétől, a kivitelezésen keresztül, a divatbemutató megszervezéséig.

„A tervező feladata, hogy megérezze a divat változását, amit egy elefántcsont toronyból nem lehet.”
(Tom Ford)

Metamorphosis_A4